Bombka na stojaku wykonana ręcznie

Niepowtarzalny czas z rodziną

Okres świąteczny to wyjątkowy czas pod każdym względem. Jest to okazja przede wszystkim do spędzenia czasu z bliskimi. To również okazja do nadrobienia relacji rodzinnych, odpoczynku, kosztowania świątecznych specjałów i obdarowywania prezentami. Warto zadbać wtedy nie tylko o dobre samopoczucie i wygląd, ale także wystrój wnętrz, w których będzie celebrowany ten magiczny czas. Z pewnością piękna bombka na stojaku będzie centralnym punktem pomieszczenia.

Bombki choinkowe ręcznie robione

Tradycją jest choinka, żywa lub sztuczna, którą zdobią bombki świąteczne oraz lampki. Oprócz choinki, wnętrza często zdobią także zielone girlandy, świąteczne świece i świeczniki, stroiki, wianki dekoracyjne. Znajdziemy także różnego rodzaju figurki, przedstawiające anioły, renifery, gwiazdki czy też postać św. Mikołaja. Coraz popularniejszym, ogólnoświatowym trendem jest hand-made. Dotyczy to także asortymentu świątecznego. Popularne są m.in. bombki choinkowe ręcznie robione. Są wykonywane z różnych materiałów, cechują je interesujące, bogate wzory. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych, szklanych lub plastikowych bombek. Z ozdób świątecznych szczególnie ciekawie prezentują się także przezroczyste bombki. Ich bezbarwna powłoka, zwłaszcza w połączeniu ze światłem lampek lub świec, sprawia, że wyglądają magicznie.

Bombka na stojaku ręcznie malowana

Innym rodzajem bombek, które nadadzą magii i przyozdobią pomieszczenie jest bombka na stojaku. Może ozdabiać ona świąteczny stół lub inny element wnętrza, np. ławę, komodę, kominek. To również uzupełnienie całości dekoracji świątecznej, na przykład umieszczone przy stroiku, lub zestawione ze świąteczną świecą. Bombka na stojaku jest też dobrym rozwiązaniem, gdy nie ma możliwości na umieszczenie w pomieszczeniu większych ozdób, ponieważ jest prostym, a skutecznym zaakcentowaniem świątecznego nastroju. Taki pojedynczy element doskonale wpisuje się w styl skandynawski wnętrza. Sprawdzi się także świetnie jako wyjątkowy prezent. Zwykle jest ona nieco większych rozmiarów niż standardowa bombka. Zdobiona bywa malunkami przedstawiającymi na przykład zimowy krajobraz, a także może zawierać tekst z życzeniami świątecznymi.
Nie tylko bombka, ale również stojak na bombki, na którym będzie zawieszona, może być ciekawym elementem świątecznego wystroju, Na rynku znajduje się wiele wzorów, najczęściej spotykane są jednak te w kształcie litery C, bądź księżyca. W zależności od koloru przewodniego danej dekoracji, można dobrać stojak w różnych kolorach, największą popularnością cieszą się złote oraz srebrne.